Publiczna Szkoła Podstawowa
w CerekwiSTRONA GŁÓWNA

REKRUTACJA

KONCEPCJA PRACY SZKOŁY

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

INFORMACJEDyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej

Elżbieta Kumięga

w sprawie skarg i wniosków

przyjmuje interesantów w poniedziałki i w piątki w godz. 9.00 – 10.00.


NARODOWY SPIS POWSZECHNY


Jak wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym 2021?

Spis jest naprawdę łatwy! Wystarczy wejść na stronę internetową Narodowego Spisu Powszechnego 2021 (NSP 2021) oraz skorzystać z wygodnej i bezpiecznej aplikacji spisowej. Zrób to jak najszybciej!

Z obowiązku spisowego Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021(NSP 2021) możemy się wywiązać już od 1 kwietnia. Wtedy zacznie działać aplikacja spisowa NSP 2021 – podstawowa i OBOWIĄZKOWA metoda spisu. Nie warto z tym zwlekać!

Do aplikacji zalogujemy się korzystając z Krajowego Węzła Identyfikacji Elektronicznej lub podając numer PESEL wraz z nazwiskiem rodowym matki. Dla cudzoziemców bez numeru PESEL przewidziano odrębny tryb logowania z wykorzystaniem poczty e-mail.

Nie masz komputera? Pomogą urzędnicy

Osoby, które nie mają komputera lub telefonu z Internetem, mogą poprosić o pomoc najbliższych lub udać się do Urzędu Gminy lub Miasta i zgłosić chęć udziału w NSP 2021. Na spisującą się osobę będzie czekać specjalnie przygotowany komputer z dostępem do sieci internetowej. W razie pytań lub problemów wsparciem będzie służyć wyznaczony do tego pracownik Urzędu.

Ze względu na sytuację epidemiczną warto wcześniej sprawdzić telefonicznie dostępność punktu spisowego i umówić się w Urzędzie na konkretną godzinę.

Można również spisać się przez telefon dzwoniąc na infolinię spisową pod nr 22 279 99 99.

Jeśli z ważnych powodów nie spisaliśmy się przez Internet – w domu lub w Urzędzie Gminy/Miasta – musimy spodziewać się telefonu od rachmistrza lub jego wizyty. WAŻNE – gdy skontaktuje się z nami rachmistrz, nie możemy już odmówić udziału i musimy się spisać. Z tego względu –podkreślmy to raz jeszcze – warto spisać się samemu przez Internet w dogodnym dla nas terminie.

Więcej informacji: spis.gov.plNasza Szkoła w oparciu o potencjał intelektualny i profesjonalnie przygotowaną kadrę jest źródłem wartości humanistycznych. Powierzoną nam przez rodziców młodzież przygotujemy do zdobycia wiedzy i umiejętności pozwalających żyć w zmieniającej się rzeczywistości.
Czynimy to w oparciu i w miarę możliwości wyposażoną bazę i szeroką ofertę edukacyjną, uwzględniając umiejętności sprawnego posługiwania się językiem ojczystym i zachodnim oraz technologią informacyjną. Staramy się wspierać ucznia we wszechstronnym rozwoju osobowości, zdolnej do funkcjonowania w sferze indywidualnej, społecznej, moralnej i estetycznej.

U nas:
  • Każda osoba traktowana jest z szacunkiem
  • Planowo organizuje się życie szkoły
  • Wszyscy mają dostęp do wiarygodności i kompetencji informacji
  • Szkoła jest miejscem dobrego nauczania, wdrażania wiedzy i zdrowego wychowania
  • Organizuje się różnorodne imprezy i uroczystości
  • Szkoła jest miejscem, gdzie należy wpajać młodemu człowiekowi temat ochrony środowiska
  • Następuje ścisła współpraca z rodzicami
  • Uczniowie nabywają umiejętności rozumnego dokonywania wyboru w życiu
  • Wspomaga się rodzinę w kształceniu i wychowaniu dzieci
  • Umożliwia się wszystkim uczniom jednakowy start