Publiczna Szkoła Podstawowa
w CerekwiSTRONA GŁÓWNA

STREFA UCZNIA

STREFA RODZICA

GRONO

AKTUALNOŚCI

ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY

HISTORIA

ARCHIWUM

AKTUALNOŚCILISTOPAD - MIESIĄC ZADUMY

PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM DOBROCI DLA ZWIERZĄT

Przez cały październik, w ramach akcji „Zbiórka dla Kici i Burka”, Szkolny Wolontariat pomagał w zbiórce i pakowaniu m.in. karmy dla potrzebujących zwierząt z radomskiego schroniska. I jak zwykle mogliśmy liczyć na naszych uczniów, przynieśli mnóstwo produktów dla bezdomnych i potrzebujących zwierząt. Dziękujemy pięknie darczyńcom!


DZIEŃ SZALONYCH FRYZUR 26.10.201890 - LECIE SZKOŁY

Piątkowy słoneczny dzień, 12 października, na długo zostanie w pamięci i w sercach gości Publicznej Szkoły Podstawowej w Cerekwi, która obchodziła swój jubileusz – bardzo wyjątkowy, zważywszy na fakt, że pierwsi uczniowie przekroczyli próg placówki 90 lat temu.
Na szkolnych korytarzach spotkało się wielu znakomitych gości - absolwentów, byłych pracowników oraz władze samorządowe na czele z Wójtem Gminy Zakrzew – panem Sławomirem Białkowskim i Sekretarzem Gminy – panią Marzenną Nosowską, absolwentką szkoły.
Celebrowanie tego wydarzenia rozpoczęło się od pięknego montażu słowno - muzycznego w wykonaniu uczniów. Ich występowi towarzyszył pokaz zdjęć dokumentujących bogatą historię placówki, co wywołało wiele wzruszeń i chwil pełnych nostalgii. Kiedy niektórzy z gości rozpoznali na fotografiach siebie lub swoich rodziców – czas stanął w miejscu, a na wyrażenie uczuć zabrakło słów. Młodzi wykonawcy dali z siebie wszystko, a miarą ich sukcesu były łzy wzruszenia na widowni oraz drżące głosy u kolejnych prelegentów – absolwentów szkoły, wśród których byli m.in.: prof. zw. dr hab. inż. Jan Stanisław Skalik - ekspert w dziedzinie ekonomii, Wojciech Pysiak – mistrz polskiej „Agroligii”, Elżbieta Malecińska – poetka, śpiewaczka i kompozytorka oraz Michał Sobol – poeta nagradzany na całym świecie. Każdy z nich, z autentycznym wzruszeniem i wdzięcznością, wspominał lata spędzone w szkolnej ławie, dziękując jednocześnie za moralne drogowskazy, które tak dobrze zaowocowały w życiu, prowadząc ich do sukcesów. Były także gorące podziękowania dla przyjaciół Szkoły - osób i instytucji, które od lat z nią współpracują.
Obchodom jubileuszu towarzyszyło otwarcie przygotowanej z wielkim rozmachem wystawy ukazującej historię szkoły w Cerekwi od początku jej istnienia, czyli od 1928 roku. Zaprezentowane fotografie oraz eksponaty stały się okazją do poruszającej sentymentalnej podróży do lat dzieciństwa, pierwszych przyjaźni i miłości, do czasów, kiedy żyło się łatwiej i lepiej, bo każdy tak właśnie postrzega młodość, najpiękniejszy okres w życiu, tak bardzo w przypadku gości związany ze Szkołą w Cerekwi. Po części oficjalnej przyszedł czas na wspólne rozmowy podczas przygotowanego na tę okoliczność przyjęcia. Pełnym wzruszeń i humoru wspomnieniom nie było końca. I tutaj po raz kolejny czas stanął w miejscu. Echa tej niecodziennej uroczystości z pewnością nie umilkną jeszcze długo, żyjąc w rozbudzonych wspomnieniach i wrażeniach obecnych na jubileuszu osób. To wszystko stało się możliwe dzięki ogromnemu wysiłkowi pani dyrektor Szkoły w Cerekwii Elżbiety Kumięgi, która wspaniale zadbała o najdrobniejsze nawet detale, w czym pomogli jej nauczyciele, uczniowie i ich rodzice, często także absolwenci placówki. Historia szkoły oraz związanych z nią osób zobowiązuje. Nie mamy wątpliwości, że już wkrótce swój głos w historii dziejów zapiszą kolejni jej absolwenci.
ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA KL. VII

4 października uczniowie klasy VII uczestniczyli we wspólnym grillowaniu kiełbasek i ziemniaczków. Czas między posiłkami był wypełniony bardzo atrakcyjną i angażującą wszystkich grą Laser Paintball. Odpowiednio przygotowane pole do rozgrywek oraz wysokiej klasy sprzęt pozwoliły uczniom na doskonałą rozrywkę i relaks.
WYCIECZKA INTEGRACYJNA KLAS IVa i IVb DO JUMP WORLD RADOM

W środę, 3 października klasy czwarte wybrały się na wycieczkę do parku trampolin Jump World. Podskokom i fikołkom nie było końca. Wróciliśmy do szkoły w znakomitych humorach.
Święto Pieczonego Ziemniaka kl V - integracyjne spotkanie z uczniami i ich rodzicami (28 września)

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2018, 27 września 2018r.

Jak co roku, w naszej szkole, odbyła się akcja Sprzątanie Świata. Wysprzątaliśmy teren wokół szkoły, plac zabaw w centrum Cerekwi oraz mogiłę razem z otaczającym ją lasem. Jak zwykle wszyscy spisali się na medal! Dziękujemy w imieniu naszej planety.
GRA MIEJSKA

26 września 2018 roku, 6 uczniów klasy VIII wzięło udział w Grze Miejskiej zorganizowanej przez Radomski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych. W grze wzięło udział 16 drużyn z klas 8 szkół podstawowych i klas 3 gimnazjalnych. Nasi reprezentanci wędrowali przez centrum naszego miasta w poszukiwaniu tajemniczej radomskiej pisarki. Po drodze rozwiązywali zagadki językowe, dzięki którym uzyskiwali nowe wskazówki przybliżające ich do zagadkowej postaci. Była to wspaniała przygoda językowa i atrakcyjna forma nauki i zdobywania wiedzy o krajach i językach obcych.
ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA KL.I

Uczniowie klasy I ten dzień obchodzili 20 września. Zapłonęło ognisko, zapachniały pieczone na kijkach kiełbaski, a w popiele……. ziemniaczki. Zgodnie z naszą szkolną tradycją tego dnia wszystkie dzieci wraz z rodzicami zajadają się ziemniakami pieczonymi w ognisku . Nie mogło zabraknąć zabaw ruchowych i rozgrywek sportowych.